Prof, Dr. Gezim Boçari – Vetingu të fillojë nga ligjet antipronar. Kërkesë publike për gazetarët

Nëse jeni të interesuar që vetingu të mos mbetet pastrim për katin e parë , por të mbylli burimin vertikal të korrupsionit pushtetar postkomumist , sqaroni kryetarin e maxhorancës dhe të opozitës dhe i kërkoni ambasadorëve të ShBA dhe BE që të vendosin si kusht të pa diskutueshëm për Kuvendin dhe Kryeministrin se: –
Duhet arrestuar peshku i madh që janë nenet antipronar, duhen korrigjuar ligjet dhe pasojat e tyre konform nenit 181 të Kushtetutes dhe pasojat e tyre; kjo detyrë me ligj i ngarkohet strukturës së qeverisë; në realizimin e kësaj detyre të caktohet një afat kohor i shkurtër. Përfaqësuesit e pronarëve të jenë palë në të gjtha hallkat e diskutimit. Pa zgjidhur më parë pronën , çdo përpjekje për pastrim dhe Veting do jetë një modifikim i Katovicës, por jo demokraci perëndimore.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s